Marta Cottora

autor

S láskou k příběhům, které jsou plné legend a tajemna se již narodila. Časem ta záliba vyrostla do takových rozměrů, že napsat knihu bylo pro ni tou nejpřirozenější věcí.

Má ráda lidi tvořivé, s fantazií a se srdcem na pravém místě, miluje svého synka, rodinu a vůni tlapek svého pejska, západy i východy slunce, vůni a zvuky moře, make-up věcičky a skotskou whisky Ardbeg. Ráda zpívá a přestavuje nábytek ve svém domě, a než se stala zodpovědnou, milovala cestování na motorce.

 

Snaží se žít naplno teď a tady, ale zároveň se těší na budoucnost.

Lucie Drlíková

fotografie a vizuál

Lucka je kreativní visionář a stojí za vizuální stránkou a organizací celého projektu.
Miluje moře, vodu, svého psa, přátele, rodinu, dobré jídlo a víno. V srdci je stále holka z Moravy, byť většinu svého života prožila v
zahraničí. Většinou mluví hlasitě, nezavře pusu, skáče svým přátelům do řeči, ale je loajální, je na ni spoleh a dokáže strhnout a nadchnout davy svým nadšením pro věc.

 

Po 20 ti letech manažerské práce v korporátních firmách si Lucka dnes užívá, že dělá jen to, co ji baví a konečně našla sama sebe.


Více se o ní dozvíte na jejích webových stránkách:  

 

                                   www.waterlanddreams.com​

Pavlína Procházková

PR manager

Pavlína je velký srdcař, má ráda projekty a lidi, kteří sdílí její nadšení pro podvodní svět. Studovala na zlínské Univerzitě Tomáše Bati, obor multimediální marketing a média. Profesně se věnuje organizaci eventů, Public relations a marketingu obecně.

S Luckou se přátelí již několik let, mají společnou vášeň pro potápění, cestování a dobré červené víno.

Momentálně se její svět točí kolem malého syna Adámka a samozřejmě kolem přítele Radima a malé domácí zoo. Přesto zůstala tak trochu workoholik, a proto se bude starat o marketingovou a PR komunikaci projektu Galateia.

Petr J. Novotný

redaktor

Redaktor této knížky má několik snů. Rád by byl hudebníkem (zkouší to ve své popgaučové kapele Filtr – www.facebook.com/filtruj), ještě raději by byl divadelníkem (a také už 25 let spoluvede divadelní soubor Krvik Totr – www.krviktotr.cz), ale ze všeho nejvíce chce být autorem.

Píše odmalička, postrčila ho skvělá zkušenost s vůbec prvním kurzem tvůrčího psaní u nás v rámci Soukromého gymnázia Josefa Škvoreckého. Následovala žurnalistika na FSV UK (do kteréhožto světa příliš – či vůbec – nezapadl) a nedlouhé koketování s Literární akademií, kde nicméně pod vedením Daniely Fischerové a Milana Uhdeho skloubil psaní s divadlem. To pravé ořechové objevil na DAMU, na katedře autorské tvorby a pedagogiky, kde se hňácán rukama Ivana Vyskočila, Přemysla Ruta a dalších velikánů a titánek autorsky "vyprofiloval", k čemuž dopomohl i rok na divadelní fakultě na univerzitě v Bordeaux. A tak nepíše beletrii, ale divadlo.

Petrova rodina pracuje už po tři generace v roli knižních redaktorů a Novotný nejmladší chtěl divadlem tento trend zvrátit, ale tenhle "sen" se mu nesplnil: krůček za krůčkem do toho spadl tak moc, že knižní redaktořina je dnes jeho hlavní – a co "hůř": milovanou – činností...

A tak se uzavírá kruh a Petr Jediný Novotný je redaktorem i této knížky.

Šárka Karnetová

modelka, fotomodelka - GALATEIA

Šárka miluje cestování, gastronomii a různé druhy sportovních aktivit jako je například Bikram Yoga nebo jezdectví, kterému doslova propadla. Baví ji psychologie a věnuje se modelingu a fotomodelingu, příležitostně herectví – reklamy. Účastnila se soutěží Miss Face 2013, Miss Supranational 2014 a Miss Globe 2015, kde reprezentovala ČR a přivezla domů titul Miss Elegance 
Věří v energii myšlení aneb zákon přitažlivosti a je typický ŠTÍR 


V knize Galateia Volání moře se na ni můžeme těšit jako na hlavní hrdinku Galateiu. Podvodní fotografické i filmové scény vyžadovaly velikou míru trpělivosti, umu a přirozenosti a Šárka to vše „vystřihla“ na výbornou. Postavu mořské dívky ztvárnila dokonale.

Klára Issová

herečka - mořská bohyně Dóris

Klára Issová je jednou z našich nejvyhledávanějších českých hereček. Vytvořila přes 40 filmových a televizních rolí, je také známá jako divadelní herečka.

 

Vystudovala hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři a její první hlavní role byla ve filmu Indiánské léto, za který získala nominaci na cenu České filmové akademie. Za film Nejasná zpráva o konci světa získala Českého lva a dále byla nominována za filmy Anděl Exit a Grandhotel. Hraje jak v českých, tak i zahraničních filmech. Mimo obrazovku se ráda zapojí do charitativní činnosti.

 

Do knihy Galateia Volání moře vnesla svůj šarm a herecký um jako mořská Bohyně Dóris. Své knižní postavě vdechla majestátnost a její mořská existence je velmi uvěřitelná.

Václav Noid Bárta

zpěvák, skladatel - mořský bojovník Moa

Od čtyř let se zajímal o hudbu. Učil se hrát na klavír, flétnu, klarinet a později jako samouk i na kytaru, basu a bicí. V průběhu let spolupracoval na poli populární a rockové hudby jako skladatel, aranžér a zpěvák.

V posledních letech vytvořil řadu muzikálových rolí:

 

Vortinger (EXCALIBUR), Ďábel (ELIXÍR ŽIVOTA), Baron (DÁMA S KAMÉLIEMI), James Wayne (OBRAZ DORIANA GRAYE), Josef Němec (NĚMCOVÁ!), Robin z Loxley (ROBIN HOOD), Hamlet (HAMLET).

 

Na scéně Hudebního divadla Karlín zazářil v roli Garcii v CARMEN, v rolích Jidáše Iškariotského, Piláta Pontského a Ježíše v JESUS CHRIST SUPERSTAR, jako Radames v muzikálu AIDA, Daniel v muzikálu LUCIE, VĚTŠÍ NEŽ MALÉ MNOŽSTVÍ LÁSKY a v roli sluhy Lurche v muzikálu THE ADDAMS FAMILY.  

 

Vydal dvě sólová CD: “Václav NOID Bárta”, kde jsou mimo převzatých hitů i jeho autorské skladby a na podzim 2015 vydal druhé sólové CD “Jedinej krok“.

 

V knize Galateia Volání moře se objeví jako mořský bojovník MOA a jelikož bojovníkova postava s Vaškovou podstatou splynula téměř dokonale, výsledné fotografie budou stát za to.

Bára Zavadilová

fotomodelka, vzdušná akrobacie - mořské ORÁKULUM

Finalistka několika soutěží miss, fotomodelka spolupracující například s Robertem Vano, Mattoni, ALO Diamonds, reklamní kampaň pro OC Krakov aj., lektorka a vícemistryně Evropy ve vzdušné akrobacii na šálách.

V knize Galateia Volání moře představuje jednu ze sester mořského Orákula a své mořské postavě vdechla tak výraznou magičnost, že se máme opravdu na co těšit.

Steve Lichtag

TWIN STAR FILM

Technickou podporu projektu GALATEIA zajistil TWIN STAR FILM v čele s filmovým producentem a režisérem Stevem Lichtagem. Steve Lichtag se narodil v Československu, ale v letech 1980 až 1990 žil a pracoval v USA. Jeho filmy se zaměřují především na volně žijící zvířata a mořský svět a získaly více než 60 mezinárodních ocenění v 18 zemích. Je prezidentem nadace CRYSTAL PLANET, zaměřené na ochranu podvodní flory a fauny. Úzce spolupracuje s osobnostmi jako je William Parks, Dr. Erich Ritter, Jean-Michel Cousteau, Dr. Samuel Gruber, nebo Garry Atkinson. Mimo jiné je i členem řady mezinárodních filmových porot a institucí, zabývajících se přírodou a její ochranou.

Zdravé Stravování

catering

Zdravé stravování připravuje krabičkovou stravu pro všechny, kdo mají zájem stravovat se chutně a zároveň zdravě. Za projektem stojí usměvaví lidé, mezi nimiž najdete výborné kuchaře, ale i zkušené nutriční specialisty.

 

Zakladatelkou je Katka Šimková, která se snaží pomoci lidem na cestě ke zdravému životnímu stylu. Jedním z cílů Zdravého stravování je zbořit mítus, že krabičková strava se rovná pouze redukční dieta. S široké nabídky stravovacích programů si vybere určitě každý. Celodenní menu zahrnuje 5 jídel, které vám doručí každý den domů nebo do práce.


Pro opravdové gurmány připravilo Zdravé stravování ve spolupráci s uznávanými šéfkuchaři výtečné asijské pokrmy Asia style nebo poctivou českou Klasiku.
                                                                    www.zdravestravovani.cz

Celému týmu jídlo Zdravého Stravování velmi chutnalo. Děkujeme i jejich pracovnici Andree, která vždy věděla, co komu nabídnout.

Tereza Sabáčková

fashion designer

Tereza vystudovala obor výtvarná výchova a společenské vědy na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity a v roce 2010 vyhrála soutěž Svatební šaty, díky čemuž se rozhodla otevřít si pod svým jménem návrhářský ateliér v Praze na Národní třídě. Mezi její zákaznice patří řada hereček a pro svatební šaty k ní například zamířily i bývalá Česká Miss Iveta Lutovská - Vítová, Gabriela Dvořáková - Bártová nebo herečka Veronika Nová - Arichteva. Na Miss Universe oblékla Českou Miss Andreu Bezděkovou a troje večerní šaty navrhla i pro poslední Českou Miss Nikol Švantnerovou, která s nimi taktéž reprezentovala na Miss Universe v Las Vegas. Tereza v současné době obléká na světové soutěže finalistky Miss Face a také vzbudila pozornost s šaty s "cibulovým" vzorem, které vynesla Lucie Borhyová. Aktuálně chystá svou jubilejní přehlídku, která proběhne 20.2.2018 na Žofíně.

 

V knize Galateia Volání moře budou mořské hrdinky oblečeny v jejích pohádkových šatech, které nám pro podvodní focení zapůjčila.

Jana Kostolányová

vlasový styling

Jana žije se svou rodinou  v Lázních Kynžvart, kde má i svůj kadeřnický salon. Miluje svoji rodinu a ve volném čase se potápí a cestuje.

S Luckou se kamarádí spoustu let a zažily spolu mnoho úžasných potápěčských akcí. Pokud jí to čas dovolí, tak se velmi ráda účastní a pomáhá na Lucčiných projektech.

V projektu Galateia mají všechny hrdinky vlasový styling by Jana Kostolányová.

Andrea Kiss

podvodní asistent

Andy je nejnovější člen týmu, ale zařadila se rychlostí blesku. Přestože žije v Bratislavě, neváhala ani minutu a s nabídkou účasti na projektu Galateia hned nadšeně souhlasila a dorazila do Prahy.

S Luckou se seznámila nedávno, a to přes společné přátele z potápění. Mimo svou rodinu, potápění a focení, miluje cestování, hory, děti a zvířata. Vyrůstala, žije a pracuje mezi muži, ve světě IT.

Andy: “Spolupráce s Luckou na projektu Galateia byl pro mě úžasný zážitek. Velmi děkuji, že jsem se ho mohla zúčastnit a poznat skvělé lidi a zažít tu atmosféru. I přesto, že velmi ráda spím, najednou nebyl problém brzy ráno vstávat. Byl to pro mě úplně jiný svět, který mě velmi bavil. Už nyní se těším na další focení!“

Jindra Soukal ml.

foto a video ze zákulisí

Jindra jako syn potápěče nemohl skončit jinak než ve vodě Je to týmový benjamínek a s Luckou se zná od svých devíti let, kdy se společně s jeho tátou potápěli na Bali. Jindrovi je patnáct let, studuje na základní škole v Českých Budějovicích a rád hraje na kytaru, věnuje se grafice, natáčení videí a focení.


Asistuje Lucce pod vodou u nejednoho projektu, pokud mu to ovšem čas a rodiče umožní. Tentokrát měl na starosti suchozemské fotky a videa ze zákulisí.


Jindra: “Byl jsem rád, že jsem se mohl zúčastnit projektu Galateia a načerpat tak spoustu zkušeností.“

Jiří Klenka

zakladatel a vlastník studia KlenkaSound

Jiří je zakladatelem a vlastníkem studia KlenkaSound, které poskytuje kompletní služby ve zvukové produkci i postprodukci a je vybaveno nejmodernější technikou pro zpracování zvuku pro film, televizi a další audiovizuální projekty. Studio KlenkaSound poskytuje kompletní servis a techniku pro natáčení kontaktního zvuku.

 

Jiří Klenka má za sebou širokou tvorbu a řadu nominací na Českého lva (film Milada 2017, film Učitelka 2016, pohádkový příběh Sedmero krkavců 2015, film Občanský průkaz 2010, film Jak se krotí krokodýli 2006) a dvakrát získal ocenění Český lev za kontaktní zvuk, sound design + final MIX filmu Želary 2003, filmu Kytice 2000.

Ve studiu KlenkaSound se natáčel hlas mořského Orákula k oficiálnímu traileru GALATEIA, který namluvila herečka Pavla Drtinová a Jiří se podílel i na finální zvukové podobě traileru.

podvodní kamera a zároveň

mořský muž Noel

Vojtěch Nedvěd

Vystudoval Filmovou Akademii Miroslava Ondříčka obor Kamera.

Po škole začal intenzivně spolupracovat s režisérem Stevem Lichtagem, se kterým pracuje dodnes jako kameraman a stereograf. Díky této spolupráci se naučil potápět a natáčet vše krásné co pod vodou viděl, ať už ve 2D nebo 3D. Mimo dokumentární wild-life tvorbu se Vojta věnuje natáčení komerčních reklam a hudebních videoklipů. Také byl několikrát na pozici operátora kamery u zahraničních hraných filmů.

Ovládat kameru jej zkrátka baví, ať už ve vzduchu, na zemi, nebo pod vodou. Jako kameraman natočil například film Byl jednou jeden ostrov Aldabra 3D, který viděli diváci snad na všech kontinentech.

S Lucií Drlíkovou se seznámil v roce 2016, kdy mezi nimi přeskočila tvůrčí jiskra a od té doby spřádají plány, jak zatopit celý svět a pak jej natočit a nafotit...

Radim Kotěšovec

asistent kameramana, podvodní asistent,  střih a postprodukce traileru 

Radim je neuvěřitelný pohodář a skvělý člověk. Kamarád, na kterého se dá spolehnout.
Je střihač ve společnosti Twin Star Film, kde se podílel na filmech jako jsou Poslední lovci, Tanec modrých andělů, Mýtus jménem žralok, Zajatci bílého boha, Sandstone, Aldabra: Byl jednou jeden ostrov a mnoho dalších. Od roku je 2004 je vedoucí akvizice Mezinárodního filmového festivalu Voda Moře Oceány.


S Luckou se kamarádí už několik let a společně se svojí ženou Pavlínou patří mezi její nejbližší přátele a pomáhají jí a asistují u většiny jejich podvodních projektů.


Radim je také čerstvý táta Adámka a moc si to užívá.
Pro projekt Galateia pomáhal jako podvodní asistent a asistent kameramana a zároveň je střihačem oficiálního traileru.

Anna J. Slováčková

zpěvačka, herečka, moderátorka - mořská dívka Vena

Již od dětství navštěvovala hodiny klavíru a zpěvu. Účinkovala v pořadech své maminky Dagmar Patrasové, hrála také v pohádce Zimní královna. Již ve třech letech vyhrála konkurs a v následujících pěti letech propůjčila na audionahrávkách hlas Krtečkovi výtvarníka Zdeňka Milera. V roce 2012 byla televizní reportérkou dětského pořadu KiWi Junior na TV Barrandov a se svou kamarádkou založila youtube kanál Sushi Clips ČR, kam vkládají videa od vlogů, challenge až po velké projekty. Má také svou kapelu The Primes a za sebou několik muzikálových i seriálových rolí:

 

Hraje:

Divadlo Kalich – Krysař (Rózí), Divadlo Hybernia – Iago (Desdemona), Alenka v kraji zázraků (Alenka), Sněhová královna (Yerda), Královna Kopeská, Divadlo Semafor – Skleněné prkno (Kamila), Ordinace v Růžové zahradě (sestřička Radka)

 

V roce 2016 se zúčastnila 2. řady soutěže Tvoje tvář má známý hlas, vysílané Televizí Nova. V budoucnu by chtěla studovat režii, nebo scénáristiku na pražské FAMU, či herectví na DAMU.

 

V knize Galateia Volání moře představuje mořskou dívku Venu, která bude na podvodních snímcích nebezpečná i něžná. Role mořské bytosti se chopila s profesionální samozřejmostí a její ztvárnění Veny bylo skvělé!

Tomáš Dumbrovský

právník, model - věštec Fidéle

Tomáš hrál od mala 12 let profesionálně hokej, ale kvůli zranění ruky musel kariéru ukončit. Dále se věnoval modelingu a v roce 2014 vyhrál Muže roku a v roce 2015 letěl na mezinárodní soutěž Mister International v Soulu (Takové "mistrovství světa fešáků" kam letí jen vítězové svých zemí) a umístil se na báječném 3 místě. Tom byl nejlepší v Evropě.  

Jinak vystudoval práva a chce se jim naplno věnovat a být dobrým právníkem. To znamená, že modeling už pouze příležitostně.

 

Svou roli v knize Galateia Volání moře přijal s nadšením a objeví se v ní jako mořský čaroděj. Podvodních scén se zhostil s pečlivostí a chutí a my jsme rádi, že tuto důležitou postavu ztvárnil právě on. Těšíme se na čaroděje v jeho podání.

Pavla Drtinová

herečka - hlas ORÁKULA

 

Pavla Drtinová vystudovala Vyšší odbornou školu hereckou v Praze. V současné době je její domovskou scénou divadlo Kampa, kde hraje pod vedením Ivety Duškové. Nejnověji ji můžete zahlédnout v roli Anny Kareniny. S projektem Listování (jedná se o scénické čtení) jezdí a hraje po Česku, stejně tak s divadelním spolkem DAP a CziDivadlem, které je zaměřené na pohádky.

 

Na jevišti působí silným, komediálním i hluboce dramatickým dojmem. V roce 2000 se objevila ve filmu Samotáři a hrála v divácky oblíbeném seriálu Ordinace v růžové zahradě 2 roli Simony Šímové.

Byla členkou funk-rockové kapely P.O.CITY, ve které zpívala, chodí na dialogické jednání, ráda tančí, nejpřirozenějším a nejuspokojivějším pohybem je pro ni však chůze v přírodě.


Do podvodního traileru nadabovala hlas mořského ORÁKULA a my jsme z jejího projevu naprosto uneseni. Dotek jejího magického hlasu je nezapomenutelný.

Kamila Mezerová

šperky

Vše krásné, ženské a podporující je pro Kamilu velikou vášní. Cítí potenciál kamenů, zrovna tak jako cítí potenciál lidí a umí tyto aspekty propojit v unikátní šperk. Vnímá šperk jako korunu ženy, v níž se skrývá její jedinečnost, krása a vědomí její vlastní sebehodnoty. 

Svými šperky nabízí možnost čerpat z jejího daru a dopřát si tak korunu, která k nám bytostně patří. 

„Koruna“ perlových šperků se dozajista povedla a Kamilou zapůjčené šperky to pod hladinou rozbalily v celé své kráse. Na podvodních fotografiích uvidíme, jak neskutečně bájným mořským ženám slušely.

antipearle

šperky

Za autorskou tvorbou exkluzivních šperků ANTIPEARLE stojí designérka a fotografka Markéta Dlouhá Márová. 


Svoji vášeň pro estetiku, módu a potápění propojila v navrhování vlastních designových šperků z precizně vybíraných ušlechtilých kovů a kombinuje je s kvalitními pravými perlami, které dodávají šperkům na tradici, luxusu a současnému šmrncu zároveň.

Zapůjčené šperky ANTIPEARLE byly pro ozdobu mořských hrdinek jasnou volbou a jsme si jisté, že jejich originální vzhled by neurazil ani skutečné mořské bytosti.

Karla Skalová

make-up artist

Líčení a péče o zevnějšek bylo vždy moje hobby. Láska k této krásné profesi přerostla až do takové míry, kdy jsem se rozhodla věnovat vizážistice profesionálně. Nyní mohu říci, že se moje záliba stala rovněž moji prací.


Není pro mě lepší pocit, než zákaznice, která mi rozkvete pod rukama a odchází ode mě se spokojeným výrazem na tváři.

Věnuji se široké škále typu líčení a hairstylingu. Od osobní klientely – tzn. líčení na svatby, plesy a jiné životní události, přes photo a video make-up (spoty, reklamy či videoklipy), až po extrémní make-up kreace.
S make-upem mě baví kouzlit a vymýšlet stále nové neotřelé kombinace a textury.

Projekt Galateia byl pro mě zcela nový zážitek, ale o to víc vděčná jsem Martě i celému týmu, že do mě vložili svou důvěru. Práci na podvodním make-upu jsem si moc užila, bylo nevšední pracovat s odlišnými produkty a technikami uzpůsobenými odolnosti proti vodě. Navíc jsem měla možnost dát prostor své kreativitě a ozdobit tak nejeden významný obličej. Skvělá kariérní zkušenost a výsledek bude stát opravdu za to.

podvodní asistent

Linda Frolíková

Linda žije velkou část roku na Bali, živí se potápěním, je Divemaster společnosti Relax Dive na Bali a teď i podvodní asistent projektu GALATEIA

Linda je smíšek a sluníčko, který nepokazí žádnou zábavu a do všeho se vrhne. Je to snílek milující fantasy a její životní vášní je voda a dobrodružství. V projektu Galateia tak mohla vše propojit, a jelikož jí maminka předala svou lásku ke knihám, nemohli jsme si přát lepšího nadšence, protože voda, moře i oceány ji volají pořád. S Luckou se zná přes 7 let, kdy u nich na Bali fotila a potápěla se svým prvním velkým Nikonem a spřátelily se.

Linda: "Bylo mi ctí všechny v projektu poznat a částečně se podílet na vlastní kůži. Galateie přeji, at plyne jako řeka a ať se jí daří."

suchozemská organizace

Andrea Dobnerová

Andrea se aktivně věnuje produkci a marketingu od roku 1991. Věnuje se pořádání kulturních akcí, výstav, filmové produkci a marketingové podpoře v komerční i nekomerční sféře. Mnoho let působila jako marketingový manager a poradce pro obchodní centra po celé České republice. V roce 2013 se rozhodla opustit ryze komerční prostředí a věnovat své aktivity do projektů, které jsou blízké jejímu životnímu stylu, vášni pro cestování a podporu pozitivního vztahu k přírodě a životnímu prostředí.

 

Při přípravě edukativního projektu o mořích a oceánech se v roce 2013 setkala poprvé s filmařem a prezidentem festivalu VMO Stevem Lichtagem a po roce spolupráce se zapojila do festivalového týmu MFF Voda moře oceány, kde tvoří kompletní programovou produkci. Tam se potkala i s Luckou a staly se z nich přátelé, takže neváhala ani chvilku, když ji Lucka oslovila na projekt Galateia. V projektu Galateia měla Andrea na starosti "suchozemskou organizaci" u bazénu a koordinaci teamu nad vodou.

podvodní asistent

Robert Kostolány

Bobeš, jak mu říkají kamarádi, žije v Lázních Kynžvart. Pracovitý Bobeš „Ferda mravenec práce všeho druhu“ – dělá  naprosto skvělý špek, díky kterému je proslulý na všech potápěčských akcích.

Miluje a žije pro svoji rodinu. Dokáže vyrobit neuvěřitelné rekvizity a věci nejen z čediče. Miluje dobré jídlo a pití stejně jako Lucka, se kterou se kamarádí celá jeho rodina, a zažili toho společně už hodně.

 

Na akci Galateia pomáhal jako podvodní asistent, fotil a natáčel, jak vše probíhá a jak vznikají jedinečné podvodní fotografie.

podvodní asistent

Jana Danquah

Jana pochází z Plzně, kde i pracuje a vlastní realitní kancelář.

Miluje cestování a ke svému životu potřebuje moře. Když to jde, vyrazí za potápěním nejen k moři, ale také do jeskyň a jezer. Je výborný potápěč a v posledních letech propadla technickému potápění. 

S Luckou jsou dlouholeté kamarádky a vypily spolu nejednu lahev vínka. Když Lucka fotí svoje projekty pod vodou, často jí jezdí pomáhat, protože jak říká, nejen že ji to baví, ale nejlépe si tak vyčistí hlavu. (No, a pak vypije to vino :-))

Pro projekt Galateia pomáhala jako podvodní asistent.

David Vycpálek

podvodní asistent

David je bezvadný chlap jako hora, který od mala miluje vodu, což je možná dáno tím, že jeho táta býval potápěčským instruktorem.13 let hrál závodně vodní pólo za SK Slavia Praha a rád fotí a jezdí na motorce.

 

Lucce pravidelně asistuje při jejich foceních a je na něm vidět, že je velmi rád ve vodě a užívá si to. Pod vodou dokáže vydržet neuvěřitelně dlouho bez dechu a také zaplavat bleskovou rychlostí bez ploutví. 

 

Při akci Galateia dělal hlavního záchranáře pod vodou a dělal to na jedničku.  Všechny hrdinky vždy kontrolovaly, zda mají Davida na svém místě, aby jim mohl pomoci a vytáhnul je, pokud by se jim zamotaly šaty, či spadly příliš hluboko.

David Hannan

australský filmař

David Hannan je australský filmař, se specializací na podmořský svět. Pracuje jako režisér, fotograf, umělec, pedagog a ochranář. Ve vodě se s kamerou pohybuje od svých čtrnácti let  a  je mezinárodně uznávaný pro své krásné podmořské záběry korálových útesů i dalších mořských živočichů. Je dvojnásobným držitelem  Emmy Award. Hannanovy záběry byly uvedeny v mnoha filmech, včetně Sylvie Earle's Mission Blue, Louie Psihoyos 'Racing Extinction a Rob Stewart's Sharkwater a Revolution.

 

David Hannan je zakládajícím členem a  ředitelem organizace Ocean Ark Alliance - https://www.oceanarkalliance.org.au/, neziskové organizace zaměřené na  osvětu, vzdělávání a ochranu mořských korálů. 

V oficiálním traileru GALATEIA byly použity podvodní záběry z Davidova archivu a za to mu patří náš velký dík.

KONTAKT
  • Galateia Facebook
  • youtube galateia
  • Galateia Instagram

KONTAKT 

GALATEIA              

2019 by GALATEIA